Czy świat może cię oczarować?

on

Przyroda potrafi zaskakiwać w najmniej oczekiwanym przez człowieka momencie. Zwykło się mawiać, iż jest naszą matką, dlatego bez niej wszechświat nie miałby szansy trwania. Świat jest pełen różnorodności. Można śmiało rzec , iż na świecie nie ma brzydkich zakątków –są co najwyżej miejsce nieodkryte lub niepoznane, mimo tego, że mijamy je dziesiątki razy na dzień. Jak to się dzieje? Otóż współcześnie, jako ludzie staliśmy się zakładnikiem informacji – zatem żyjemy w pewnym stopniu selektywnie.

Jak zapewne wiesz z autopsji, za postrzeganie świata i otoczenia w największym stopniu odpowiada wrażliwość na piękno natury. To właśnie dlatego widząc ten sam pejzaż, każdy z nas zazwyczaj dostrzega coś innego. Jedni uwielbiają patrzeć na pełnię księżyca inni zaś na wschód czy zachód słońca etc. Jednak dzisiaj YVONNE DROPIŃSKI chce cię zabrać na jeszcze bardziej ekscytującą przygodę! Zastanawiasz się gdzie już za chwilę przeniesiesz się oczyma własnej wyobraźni? Odpowiedź skrywa się w zorzy polarnej – pamiętasz lekcje geografii, omawiające istotę zorzy polarnej?

Pod tym pojęciem kryje się ekscytujące zjawisko świetlne, zachodzące w górnej atmosferze, nieopodal biegunów magnetycznych planety. W przypadku ziemi, zorze występują zasadniczo na wysokich szerokościach geograficznych (w większości za kołami podbiegunowymi). Choć zaznaczyć trzeba, iż zjawisko to dawało o sobie znać w okolicach 50 równoleżnika. Ponadto warto dodać, że zorze polarne pojawiające się na półkuli północnej, można zaobserwować nawet w niektórych krajach śródziemnomorskich. Jednym z najbardziej magicznych miejsc umożliwiających komfortowe podziwianie tego zjawiska są północne rejony Norwegii. Bez wątpienia podziwianie tych monumentalnych obrazów na nocnym niebie – dostarcza niezapomnianych wrażeń – są one tym donioślejsze, gdyż te obrazy ewoluują na oczach ludzkich.

Świecenie różnobarwne dotyczy górnych warstw atmosfery i występuje około 50km nad ziemią. Z kolei wspomniane już wcześniej burze magnetyczne, rozwiewane są wiatrem słonecznym, gdzie cząsteczki naładowane ze słońca, ulegają rozproszeniu, a gazy atmosferyczne zaczynają świecić.

Od czego zależy kolor zorzy?

Barwy zorzy polarnej są uwarunkowane bezpośrednio intensywnością gazów – tlen świeci na zielono i czerwono, azot w kolorach bordo i pochodnych, a hel i wodór uwalniają barwę niebieską i fioletową. Chcesz zatrzymać wspomnienia związane z Norwegią – zamów już teraz nowoczesne obrazy do biura przedstawiające tzw. Fiordy. Na życzenie klienta oferujemy także obrazy pod wymiar – kup i nie zwlekaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *