Cypryjski zachwyt przyrodą na najwyższym poziomie!

Podróże są magicznym etapem w życiu każdego człowieka – mamy unikatową możliwość poznawania tradycji i kultury innych kontynentów. Za jeden z najbardziej emocjonujących elementów podróżowania uchodzi poznawanie krajobrazu czy zabytków danego regionu. Jedni wolą podróżować pozakontynentalnie, inni zaś cenią sobie fascynujące pobliskie podróże. Dziś kolej na odkrywanie Cypru, bowiem, jego piękna nie oddadzą żadne fototapety ze zdjęcia.

Zaczniesz z nami tę fascynującą przygodę?

Cypr swoim położeniem zajmuje największą wyspę we wschodniej części Morza Śródziemnego, granicząc terytorialnie z Turcją, Syrią i Libanem. Zapewne nie raz słyszałeś na temat Cypru różne opinie – najczęściej można zasłyszeć informacje o kraju liberalnym podatkowo, lecz to krzywdząca opinia, gdyż to prawdziwe eldorado i raj dla miłośników ekscytujących podróży. W ciągu ostatniej dekady Cypr, jako region turystyczny, znacząco umocnił swoją pozycję na mapie najpopularniejszych kierunków świata – wpływ na to ma przede wszystkim duża różnorodność klimatyczna.

Jeśli odpowiednio zaplanujesz swój wypoczynek – bez trudu znajdziesz miejsca, gdzie temperatura będzie dokładnie taka, jak lubisz- bowiem średnia temperatura waha się od 26-45 stopni C. Wybierając się na Cypr obowiązkowymi punktami na naszej mapie turystycznej powinny stać się miasta tj.: Nikozja (stolica), Limassol, Larnaka, Famagusta i Pafos. Ukształtowanie terytorium cypryjskiego jest bardzo urozmaicone. Napotkać można w nim wiele szczytów z uwagi na dużą górzystość terenu – najpopularniejszym jest Olimbos, liczy on aż 1951m. n.p.m.

Stolicą cypryjskiej wyspy jest Nikozja, dzieje tego miasta sięgają aż VII wieku p.n.e, okres ten potwierdzają jednoznacznie zapiski, które odkryto w bazaltowej kolumnie. Udając się do południowej części Nikozji napotkamy miasto pełne życia i szaleństw odbywających się w pobliżu Bramy Famagustiańskiej. Stare miasto okalają przepiękne mury miejskie na kształt gwiazdy z 11 basztami w rogach. O łącznej długości 8km. Wszyscy kochający piękno przyrody powinni odwiedzić północną część wyspy, znajduje się tam karawanseraj z czasów tureckich z roku 1572 roku.

Co prawda dziś próżno szukać jego pierwotnej roli, obecnie mieszczą się tam ogromne kompleksy wypoczynkowe, kawiarnie tudzież galerie handlowe etc. Mało jest miejsc gdzie powiew przeszłości, tak bardzo wkomponował się w współczesność nadając jej nowy wymiar i sens. Dlaczego bogactwa Cypru wystarczająco dobrze nie opiszą żadne zdjęcia pod wymiar? Powód jest banalnie prosty – to właśnie na Cyprze, znajdziesz istne cuda natury, jakich nie znajdziesz nigdzie indziej na globie – przykładem tego zjawiska jest m.in. Quercus alnifolia – rodzaj dębu olcho listnego występujący w stanie naturalnym tylko w pobliżu Troodos. Dąb ze względu na swą unikatowość został ogłoszony drzewem narodowym kraju. Nie lada gratką jest obserwacja stolicy z wysokości 11 piętra, co pozostaje w pamięci na długie lata i nie sposób tego zapomnieć.

Galeria YVONNE DROPIŃSKI w swojej ofercie ma nowoczesne obrazy do biura, przedstawiające najciekawsze światowe ekspozycje krajobrazów. Sprawdź już dziś i odnów z nami wygląd istotnych dla Ciebie pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *